logo

Muzslai

Bortúra

Často sa opakujúce otázky ohľadom príchodu a ubytovania

Prichádzam autom. Ako sa dostanem na miesto vínnej túry a kde môžem parkovať?

Zo smeru Nové Zámky a Štúrovo sledujte tabuľu Mužlianske vinohrady. Z hlavnej cesty odbočte na cestu, ktorá vedie hore na kopec, kde sa dostanete až k bezplatnému parkovisku. Tu Vám naši kolegovia pomôžu nájsť vhodné miesto na parkovanie. Ak prichádzate zo smeru Komárno, prejdite cez obec Mužla a sledujte tabuľu Železničná stanica. Dostanete sa na hlavnú cestu, spájajúcu Nové Zámky a Štúrovo, odtiaľ sledujte tabuľu Mužliansky vinohrad a dostanete sa priamo k parkovisku túry.

Môžem premávať autom v priestoroch vínnej túry?

Trasa vínnej túry bude počas podujatia uzavretá pred dopravou. Výnimkou budú dopravné prostriedky, ktoré majú oprávnenie na vstup. Prosíme Vás, aby ste po príchode svoje autá umiestnili na bezplatnom parkovisku.

Prídem vlakom / autobusom. Ako sa dostanem zo stanice na miesto konania?

Ak prídeš na mužliansku železničnú stanicu, dostaneš sa na vinohrady zdarma malým mikrobusom, ktorý pravidelne premáva. Ak prídeš na štúrovskú alebo ostrihomskú železničnú stanicu, dostaneš sa tam taktiež malým autobusom, ktorý premáva medzi stanicou a vinohradmi. Časový harmonogram upresníme. Pre tých odvážnejších existuje možnosť ísť peši alebo bicyklom: z Mužly na ceste do Belej, odbočte doprava a pod mužlianskymi vinicami choďte ďalej smerom na Štúrovo.

Som Mužlančan. Ako sa dostanem z Mužle do vinohradov, ak sa chcem zúčastniť ochutnávky?

Medzi Obecným úradom Mužla a Vinohradmi Mužla bude 10. júla premávať bezplatná linka trikrát za deň, ktorú z obce do vinohradov môže využiť hocikto, ale naspäť len tí, ktorí majú platnú pásku festivalu. Mužla, Obecný úrad na vinohrady: 10:00 | 13:30 | 16:30 Mužla, vinohrady do Mužle: 13:00 | 16:00 | 20:00

Aká je presná adresa Vínnej túry? Viete mi poskytnúť GPS súradnice?

Áno. GPS súradnice vstupu a informačného stánku Vínnej túry sú: 47.818743, 18.614115

Ubytovanie

 

 

Taxi

 

BUSZJÁRAT

Első megálló - Esztergomi vasútállomás

Második megálló - Esztergom Rugby klub, buszparkoló

Harmadik megálló - Párkány autóbuszállomás

Negyedik megálló - Párkány Úraddal szemben

Ötödik megálló - Párkány vasútállomás

Hatodik megálló - Muzsla Könyvtár